Прес-центр UA

Інфляція у єврозоні у червні досягла рекордних 8,6%. Основні поради, як зберегти свої гроші

Новини
Річна інфляція в єврозоні досягла у червні рекордних 8,6%

У червні річна інфляція в єврозоні стала максимальною за всю історію, досягнувши 8,6% порівняно з 8,1% у травні, згідно даних Євростату.
Минулого тижня Банк міжнародних розрахунків (BIS) попередив, що провідні економіки світу близькі до ситуації, коли високе зростання цін важко взяти під контроль. Як зазначили аналітики, світова економіка, яка ще не оговталася від пандемії, зазнала глибокого, «за своєю суттю стагфляційного» шоку через підвищення цін на сировину, порушень у ланцюжках поставок та дефіциту, спричиненого бойовими діями в Україні.


Інвестиції – це єдиний спосіб випередити інфляцію
Інфляція є серйозною загрозою для Ваших заощаджень. Оскільки більшість ощадних рахунків у Чеській Республіці (і ЄС загалом) пропонують не більше трьох відсотків відсоткової ставки, великі готівкові резерви та заощадження знецінюються загрозливими темпами. Тому зберігання грошей на ощадних рахунках лише знижує їх цінність у довгостроковій перспективі.
Рішення полягає в тому, щоб знайти правильні інвестиції, оскільки потенційний прибуток, який ви можете отримати з часом, може допомогти вам зберегти вашу купівельну спроможність, забезпечуючи при цьому довгострокову безпеку та гнучкість.
Тож на що слід звернути увагу, намагаючись вибрати правильні інвестиційні можливості? Основні поради щодо боротьби з інфляціє:

1) Перетворіть свої заощадження на вигідні інвестиції
Володимир, генеральний директор Premiot Group CIS: «Є три шляхи, якими ви можете піти зі своїми заощадженнями, щоб відреагувати на високу інфляцію. Ви можете залишити свої кошти у готівці і змиритися з втратою купівельної спроможності. Ви також можете заблокувати свої гроші на терміновому депозиті, який принесе певний дохід, але він все одно не дасть вам достатньо підтримки вашої купівельної спроможності. Третій варіант - інвестувати свої гроші, що дасть вам можливість зберегти чи навіть збільшити вашу купівельну спроможність.
Економічна ситуація навряд чи покращиться найближчим часом, оскільки інфляція нікуди не подінеться, тому якщо ви сподіваєтеся, що наслідки інфляції будуть тимчасовими, подумайте ще раз. «Ми маємо бути готові жити в умовах високої інфляції та високих відсоткових ставок протягом тривалого часу».

2) Вирішіть, на який ризик ви готові піти
Чи бувають інвестиції без ризику? Чи можна вкладати гроші так, щоб не турбуватися про їхню безпеку? Відповідь на це питання однозначна – на жаль, так не буває. У сфері фінансів завжди діє правило: кожному рівню прибутковості відповідає певний ризик. Причому ці поняття перебувають у прямій кореляції: що вища прибутковість, то ризик вищий.
При інвестуванні важливо ознайомитися з ринковим ризиком, включаючи потенційний розмір прибутку та збитків, пов'язаних із вибраними вами інвестиціями. Інвестування, засноване на власній толерантності до ризику, дозволяє Вам добре спати ночами.
Завдання інвестора - знайти та вивчити ці ризики та вжити заходів для їх мінімізації. А зробити це можна лише шляхом детального вивчення тих інструментів, куди ви збираєтесь вкладати гроші.

3) Розподіліть свої вкладення
Диверсифікація інвестиційного портфеля - вкладення у різні фінансові інструменти, які один з одним не пов'язані чи пов'язані мало. Наприклад, в акції компаній із різних країн та різних галузей.
В результаті шанс на інвестиційний успіх вищий, а ризик залишитися без грошей нижчий: якщо цінний папір однієї компанії з портфеля інвестора впаде в ціні, інші зростатимуть, і дохід з акцій перекриє збитки.
Ви можете самостійно розподілити капітал між різними класами активів: акціями, облігаціями, грошима. Або дозволити експертам інвестувати від вашого імені, керувати вашими інвестиціями, щоб надати вам збалансований портфель та найкраще співвідношення ризику та потенційного прибутку. Наприклад, Premiot Group вкладає залучені кошти в цілий пул ретельно відібраних та перевірених інвестиційних проектів та об'єктів нерухомості. Усі об'єкти інвестицій проходять юридичну та технічну перевірку, що дозволяє мінімізувати ризики та гарантувати чистоту об'єкта. Високий рівень диверсифікації портфеля забезпечується за рахунок розподілу інвестицій у велику кількість об'єктів на територіях різних країн.

4) Переконайтеся, що ваші інвестиції правильно управляються
Одна з найбільших помилок, яку схильні робити інвестори, полягає в тому, що вони вважають, що після того, як вони вклали гроші, вони можуть сидіти склавши руки і чекати, поки їх заощадження зростуть. Насправді інвестування вимагає постійного моніторингу ефективності активів та аналізу безлічі економічних факторів.
Для багатьох людей вивчення того, як інвестувати, дослідження інструментів та калібрування портфельного ризику є просто занадто великим тягарем. Ось чому гарною ідеєю є довірче керування. Однією з найбільших переваг використання такого підходу є те, що керуюча компанія подбає про ваші інвестиції, тому Вам не потрібно витрачати час на дослідження та розподіл активів. Натомість у вас буде час, щоб зосередитися на своїй кар'єрі та особистому житті.